Analistler Açıkladı: Halving Sonrası, Bu Altcoinler Satılabilir!

Merakla beklenen dördüncü Bitcoin halving olayı geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşti, ancak önceki halving’den farklı olarak kripto para piyasasında dramatik bir fiyat artışı veya çöküş yaşanmadı. Küresel piyasa değeri %1,37’lik mütevazı bir düşüşle 2,32 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor ve ticaret hacmi, durgun bir piyasanın yansıması olarak %36 oranında azalarak 72,64 milyar dolara geriledi. Bazı analistler yıl sonuna kadar potansiyel bir boğa hareketi öngörürken, diğerleri halvingin artçı şokları nedeniyle önümüzdeki günlerde bazı altcoinler için önemli fiyat düşüşleriyle karşı karşıya kalabileceği konusunda uyarıyor. Bu makale, yatırımcıların daha fazla düşüş yaşamadan önce satmayı düşünebilecekleri dört altcoin’i ele alıyor.

Altcoinler arasında ilk sırada Wormhole var

Analist Pooja Khardia, Bitcoin halving sonrası bazı altcoinler için geç olmadan satılması gerektiği düşüncesinde. Bunların arasında ilk sırada Wormhole var. Farklı Blockchainler arasında kesintisiz token transferini kolaylaştıran birlikte çalışabilirlik platformu Wormhole, geçtiğimiz iki haftadır aralıksız bir düşüş trendindeydi. Sadece 15 gün içinde değerinin %57,38’ini şaşırtıcı bir şekilde kaybetti ve şu anda 0,5879 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 1,05 milyar dolara düştü, bu da yatırımcıların tereddütlerini yansıtıyor. Günlük işlem hacmi de %17,13’lük önemli bir düşüşle 137 milyon dolara düştü.

Piyasaya nispeten yeni giren Wormhole’un güçlü bir topluluk oluşturmak için fazla zamanı olmadı ve analistler bunun mevcut sıkıntılarına katkıda bulunduğunu düşünüyor. Yaklaşık iki hafta önce 1,62 dolara kadar kısa bir yükselişe rağmen token ivmeyi sürdüremedi ve yakın zamanda tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,4642 doları kırdı. Bitcoin halvingi ve bunun sonucunda ortaya çıkan piyasa dalgalanmaları fiyatı daha da aşağı çekebilir.

Starknet ve Worldcoin için sırada neler var?

Diğer yandan analiste göre Ethereum ağını ölçeklendirmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir ZK-Rollup olan Starknet, daha iyi bir performans göstermedi. Token şu anda sadece bir ayda %41,34’lük çarpıcı bir düşüşle 1,33 dolardan işlem görüyor. Bu dönemde tüm zamanların en düşük seviyesi olan 1,15 dolara bile geriledi. Bu düşüş eğilimi yeni ortaya çıkan bir olgu değil; STRK’nın fiyatı, muhtemelen güçlü topluluk desteğinin eksikliği ve olumsuz piyasa koşulları nedeniyle piyasaya sürülmesinden bu yana toparlanma mücadelesi veriyor. Piyasa değeri şu anda 884 milyon dolar seviyesinde bulunuyor ve günlük işlem hacmi 92 milyon dolar, bu da yatırımcıların ilgisinin azaldığını gösteriyor.

Ayrıca analiste göre, pek çok kişinin yapay zeka tokenlerinin kripto pazarına hakim olacağına inandığı bir dönemde, önde gelen teknoloji figürü Sam Altman tarafından başlatılan Worldcoin yavaş bir düşüş yaşıyor. Token geçtiğimiz ay değerinin %37’sini önemli ölçüde kaybetti ve şu anda 5,02 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 958 milyon dolar, günlük işlem hacmi ise 268 milyon dolar.

Worldcoin, Şubat ayı sonlarında OpenAI’nin SORA’sının piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelen bir fiyat artışı yaşadı, ancak bu ivmenin kısa ömürlü olduğu kanıtlandı. O zamanki genel yükseliş piyasası koşulları muhtemelen tokenin yükselişine yardımcı oldu. Ancak son zamanlardaki zayıf performansı nedeniyle Worldcoin’in kripto alanında yapay zekayı çevreleyen ilk heyecandan yararlanamadığı görülüyor.

Conflux için sıradakiler neler?

Analistin listesindeki son altcoin ise Conflux. Conflux (CFX) da son günlerde önemli bir dalgalanma sergiledi. Şu anda 0,2399 dolardan işlem görüyor ve geçen ay yaklaşık %36’lık bir düşüş yaşadı. Tokenın değeri Mart ayı sonundan bu yana sürekli olarak düşüyor ve herhangi bir geri dönüş belirtisi yok. Günlük işlem hacmi de azalan yatırımcı faaliyetinin bir yansıması olarak yalnızca 52 milyon dolara düştü.

To stay up-to-date with the breaking news, follow us on Twitter, Facebook, and Instagram. Join our Telegram and YouTube channel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x