Fenerbahçe Beko’da Nick Calathes’ten Sarunas Jasikevicius itirafı! ‘Oyuna zeka getirdi’

Turkish Airlines EuroLeague ve Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde son dönemde başarılı bir performansa imza atan Fenerbahçe Beko’da Nick Calathes açıklamalarda bulundu.

Sezonu değerlendiren Nick Calathes, “Sezona çok iyi başlamadık. Maçları kaybederek başladık fakat performansımızı değiştirdik. Şimdi iyi basketbol oynuyoruz. Üstelik tam da doğru zamanda. Takım çok iyi topu paylaşıyor ve katkı veriyor. Bencil olmadan oynuyoruz. Bir şeyler başarmak için önümüzde ciddi fırsat var” dedi.

Sarunas Jasikevicius’un gelmesinin ardından doğru bir sistem inşa ettiğini vurgulayan Nick Calathes, “Koç Itoudis doneminde sezona iyi başlayamadık. Maçları kaybederek başladık. Fenerbahçe gibi büyük takımdaysanız herkes sizin kazanmanızı bekler. Bu böyle olmadı. Sarunas Jasikevicius ise oyuna biraz daha zeka getirdi ve takımla uyum sağladı. Sistemi doğru kurdu. Doğru kişiyi doğru yerde konumlandırdı. Bu takıma büyük fayda sağladı. Görüyorsunuz maçları kazanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Beko’nun EuroLeague’de kırdığı rekorların hatırlatılması sonrası Nick Calathes, “Takımımız çok yetenekli. Ofansif olarak en iyisiyiz. EuroLeague’in en verimli takımıyız. Savunma yapmamız önemliydi. Onu da yapıyoruz. Sezon sonunda en iyi oynayan takım haline geleceğiz” yorumunda bulundu.

Tivibu Spor’a konuşan Yunan basketbolcu, EuroLeague’de hedeflerinin play-offlarda iç saha avantajını almak olduğunu dile getirdi:

“En büyük hedefimiz play-offlarda iç saha avantajını almak. İlk 4’e girersek final-four için büyük avantajımız olur. Çünkü bizi sahamızda yenmek çok zor. Bizim için ilk başlıca hedef ilk dört bu sene.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x