Ünlü Müteahhiti Evinde Karısı İle Yakalayınca Kıyamet Koptu

Dinçer GÖKÇE

Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlanan dosyaya göre, Alman Konsolosluğu binası yanı sıra bir dizi villa projesi ve lüks konut projesi ile otel projelerinde imzası olan Ö. Grup İnşaat Şirketi’nin sahibi Ahmet Ö. (54), emlakçılık yapan M. A. (41) adlı kadınla gönül ilişkisi yaşamaya başladı. Evli olan Ahmet Ö. ile bir süre imam nikâhlı olarak yaşayan M. A., bir süre sonra tanıştığı eski zabıta memuru M. G. (36) ile evlenme kararı aldı. M. A. ile M. G., Mayıs 2017’de evlendi. Çift, evlendikten 3 ay sonra ise boşanma yoluna gitti. M. A., eşine karşı boşanma davası açtı.

BAŞINA SİLAH DAYADI, EVDE ALIKOYDU

Çift arasındaki boşanma davası devam ederken, ‘yağma’ suçlaması ile açılan davaya konu olay yaşandı. Ahmet Ö. ile 2 Ekim günü yazışan M. A., bu kişiye evinin konumunu attı. Ahmet Ö., anılan gün saat 19.30 sıraları eve gitti. Ahmet Ö.’nün eve girmesinden 7-8 dakika sonra ise M. A.’nın boşanma aşamasındaki eşi M. G. geldi.

Ahmet Ö., bu andan sonra yaşananları ise dava dosyasına giren ifadelerinde özetle şöyle anlattı: “M. G.’nin elinde silah vardı. Bana, ‘Ne işin var burada’ dedi. Bir süre sonra tanımadığım iki kişi daha geldi. Beni alıkoydular. M. beni demir sopa ile dövdü. Tabancayı başıma dayadı ve ‘Seni öldürüp tarlaya atacağız’ dedi.”

ÖNCE 2 MİLYON LİRA İSTEDİ

İnşaat şirketi sahibi Ahmet Ö., sabaha kadar alıkonuldu. Sabah olduğunda ise M. G., bu kişiden 2 milyon TL para istedi. Bir süre sonra 200 bin TL konusunda anlaşmaya varıldı. Ahmet Ö.’nün yönlendirmesi ile, M. G.’nin hesabına iki ayrı parti halinde 3 Ekim günü 80 bin TL gönderildi. Ahmet Ö.’nün şikâyeti üzerine M. G., ile M. A.’ye dava açıldı.

‘ARAMIZDA ARBEDE YAŞANDI’

M. A., olayın yaşandığı gece evde kalmadığını söyledi. M. G., ise, boşanma aşamasındaki eşi ile Ahmet Ö.,’yü, evde uygunsuz bir biçimde gördüğünü öne sürerek, “Aramızda arbede yaşandı” dedi. M. G., Ahmet Ö.’yü demirle dövüp, başına silah dayadığı iddiasını ise kabul etmedi.

ÇİFTE 15’ER YILDAN FAZLA CEZA VERİLDİ

Yapılan yargılama sonrası M. G., ve M. A.’ya ‘nitelikli yağma’ suçundan 10’ar yıl 10’ar hapis cezası verildi. Mahkeme, ikiliye, ‘kişiyi hürriyetinden alıkoyma’ suçundan ise 5’er yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, M. G.’ye ayrıca, Ahmet Ö.’nün cep telefonunu zorla alarak mesajları kontrol ettiği için de 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Karar, Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşındı.

‘OLAY GECESİ OTELDE KALDI’

Olay sonrası, M. G. ile yeniden evlenen M. A. adına İstinaf Mahkemesi’ne sunulan dilekçede, M. A.’nın, eşinin eve gelmesi üzerine Kartal’daki bir otele giderek geceyi bu otelde geçirdiği kaydedildi. Anılan otelin faturası da dosyaya sunuldu. Dilekçede, M. A.’nın, Ahmet Ö.’yü eve çağırdığı akşam, boşanma aşamasındaki eşinin eve geleceğinden haberinin olmadığı savunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x